• Przechowalnia 0
 • Pielęgnacja obuwia

  Pielęgnacja obuwia - ogólnie :

  Pragniemy przypomnieć o systematycznej pielęgnacji obuwia. Zalecamy impregnację butów przed pierwszym użyciem. Przed przystąpieniem do pielęgnacji upewnij się, że powierzchnia buta jest sucha. Następnie postaraj się aby odpowiednio dobrany impregnat został równomiernie rozprowadzony. Kolejny etap, to pozostawienie obuwia do momentu całkowitego wchłonięcia się środka pielęgnującego. Po każdym zamoczeniu/ zabrudzeniu/ czyszczeniu obuwia, należy powtórzyć opisaną czynność.

  Metody pielęgnacji:

  Skóra lakierowana:

  Z uwagi na lakierowaną powierzchnię, obuwie tego typu należy impregnować odpowiednio dobranymi preparatami, oraz akcesoriami. Aby zapobiec powstawaniu zagnieceń przetrzyj obuwie miękką szmatką nasączoną olejem rycynowym. Chcąc uniknąć spękania skóry, użyj oleju roślinnego i wypoleruj but. W sklepie obuwniczym znajdziesz również specjalne preparaty, które pomoże Ci dobrać sprzedawca.

  Zamsz, nubuk:

  Przystępując do czyszczenia, pamiętaj aby usunąć zabrudzenia szczoteczką o gumowej końcówce, która umożliwi dotarcie do zagłębień przy szwach. Następnie zastosuj piankę czyszczącą. Po równomiernym rozprowadzeniu, pozostaw obuwie do  momentu całkowitego wchłonięcia się preparatu. Kolejny krok, to wyczesanie włókien szczotką o gumowej końcówce.

  Materiały syntetyczne/ eko skóra:

  Obuwie o powyższej specyfikacji, wyprodukowane jest z syntetyków imitujących skóry naturalne. W przypadku tego typu powierzchni, pasty do skór nie są odpowiednie. Pielęgnujemy je wilgotna gąbka z niewielką dozą delikatnego płynu czyszczącego.

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  UWAGA, UWAGA, UWAGA! Black week w Prostilo oficjalnie ROZPOCZĘTY!

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.026s